a
A
a

a
 

a

PRESCHOOL ( 2,5 - 3 YAŞ ÇOCUKLARA YÖNELİK)

Program Dili:
İNGİLİZCE

Program amacı
:
ABD’den özel olarak getirilen okul öncesi gelişim programımız kapsamında çocuklarımız, anadili Ingilizce olan bir egitmen eşliğinde haftada 9 saat olarak İngilizce’ye ilk adımlarını atmakta,%100 İngilizce konuşulan sınıflarda İngilizceyi günde en az 3 saat olarak duymakta ve aynı zamanda yaş gruplarına uygun gelişim süreçleri desteklenmektedir.  

Program Hedefi
:  Eylül ayında başlayıp Haziran sonuna kadar devam eden programımız düzenli olarak takip edildiğinde çocuklar öğrendikleri 200’e yakın kelimeleri biraraya getirip cümleler yapmaya başlayabilmekte ve İngilizce konuşulan birçok şeyi anlayabilmektedir.

Program Gün ve Saatleri
:
Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri 10:00 – 13:00
Pazartesi- Salı- Çarşamba- Perşembe – Cuma günleri 10:00 – 13:00 olmak üzere
Haftada 3 gün veya 5 gün seçeneklidir.

Aktiviteler
:  Gelişim Destek faaliyetleri, Kukla Gösterileri, Hikaye Okuma, Şarkılar, Resim çalışmaları, ORFF –Ritm çalışmaları, Mikrofon ile sahnede özgüven çalışmaları, Sahnede drama çalışmaları, Ülkeler Coğrafyası ( 2.dönem ), İngilizce Fen-Matematik etkinlikleri, Mutfak Etkinlikleri, İngilizce Spor ve Yoga..

Faaliyetler
:  Büyük Kas Gelişimini desteklemek için trambolinde zıplama, köprü altından emekleyerek geçme, denge tahtasında yürüme, koşma, zıplama, top oyunları, Paraşüt etkinlikleri, Hula hoop oyunları, Bisiklet parkur çalışmaları, Tırmanma faaliyetleri..

Küçük Kas Gelişimini desteklemek için yapılan faaliyetler ; Makas faaliyetleri, kağıt yırtma-yapıştırma, sulu boya ve parmak boyası, sünger-ip baskısı çalışmaları, ABD’den özel gelen oyunlarla ve malzemelerle oyunlar, oyun hamuru çalışmaları, su ve kum  ile oyunlar , boncuk dizimi, puzzle çalışmaları, ve daha bir çok faaliyetler..

Deneyler; Çocukların dikkatini geliştirmek ve eğlenmelerini sağlamak amacıyla yaş gruplarına özel deneyler ile fen çalışmaları

Zihin Gelişimini desteklemek için; Hafıza oyunları, kart ve kutu oyunları

İngilizce Dil Gelişimini desteklemek için;
günün kavramları ile ilgili hikaye etkinlikleri, drama çalışmaları, kukla gösterileri

Mutfak Etkinlikleri; 
Çocukları eğlendirmek, sosyal gelişimi desteklemek için değişik lezzette kurabiye, kek, pizza,mantı vb mutfak çalışmaları

Katılım:
 Çocuklar bağımsız olarak katılmaktadırlar.


 
  Bütün yayın haklarını saklı tutar. © 2005 - 2008
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Programlarımız  |  Resimler  |  Videolar  |  Online Oyunlar  |  Yurt Dışı Programları  |  İletişim