a
A
a

a
 

a

ATAŞEHİR SU ANAOKULU ABD KÖKENLİ EARLY STEPS PRESCHOOL İNGİLİZCE METODUYLA %100 İNGİLİZCE ANAOKULU  PROGRAMINI ÖĞRENCİLERİNE SUNMAYA KARAR VERDİ.

Early Steps bilgi, tecrübe ve çocuklara İngilizce eğitimi amaçlı çok özel programını uzman eğitmen ekibiyle birlikte okulların bünyesine de taşımaktadır.  Okullarla yaptığımız özel anlaşmalar kapsamında programımızı anlaşmalı okullarımızın öğrencilerine de sunmakta ve çocuklarımızın kaliteli İngilizce eğitimi almalarını sağlamaktayız.

Bu program ile 2003-2005 doğumlu çocuklarımız yabancı okul öncesi eğitmenleri eşliğinde haftanın belirli gün ve saatlerinde Young Learners programı ile %100 ingilizce konuşulan sınıflarda  İngilizce oyun ve yuva programına katılacaklardır.  Normal ingilizce eğitiminden farklı olarak çocuklarımız sadece ingilizce kelime öğreniyor olmayacak, yabancı eğitmenimizin sürekli olarak ingilizce konuşmasıyla ders saati boyunca ingilizce duyuyor olacak ve aynı zamanda hazırladığımız programı tamamlıyor olacaklardır.  Su Anaokulu ,çocuklarımızın kaliteli , gerçek ve eğlenceli yabancı dil eğitimi almalarını sağlamak amacıyla farklılığını bu seçtiği programla bir kez daha göstermiştir.

Programın Kapsamı:

Early Steps Language Playhouse ABD’den özel olarak getirdiği İngilizce okul öncesi programını Cambridge Üniversitesi Young Learners İngilizce Eğitim programı ile entegre ederek 2-6 yaş çocuklara yönelik olarak özel bir program hazırlamıştır.

%100 İngilizce konuşulan sınıflarda çocuklar haftada belli saatlerde İngilizce duyarak, çok erken yaşlarda İngilizce’yi severek , ve  kulaktan duyarak öğrenmeye başlayacaklardır.

Bu program kapsamında çocuklar yabancı öğretmenleri ile birlikte şarkılar söyleyecek,  hikayeler dinleyecek, kuklalar izleyecek, kavram çalışmaları yapacak, amerikalı çocukların okullarında oynadıkları oyunları oynayacak, drama, fen-matematik çalışmalarına katılacaklar, İngilizce ülkeler coğrafyası kapsamında her ay değişik ülkeye gidecek yani kısacası günü İngilizce olarak yaşayacaklardır. 

Programın hedef grubu 2003, 2004 ve 2005 doğumlu çocuklar olup her bir yaş grubu haftada 3 gün Early Steps metodu ile İngilizce eğitimi alacaktır.

Program Gün ve Saateleri:

Pazartesi          2004 1.grup, 2004 2.grup, 2003

Carsamba         2005 1.grup, 2005 2.grup, 2003

Cuma                2004 1.grup, 2004 2.grup

Eerly Steps Yabancı Dil Programının Diğer Yabancı Dil Programlarından Farkı:

EARLY STEPS METODU

KLASİK SİSTEMLER

* Sınıflarda %100 İngilizce konuşulur.

* Derslerde Türkçe de konuşulabilmektedir.

* Kelimeler değil, günlük konuşmalar yani cümleler önemlidir.

* Kelimeye dayalı bir sistemdir.

* Kulaktan doğal olarak öğrenilir.

* Ezbere dayalıdır.

* Oyun ve günlük aktiviteler eğitimin esasıdır.

* Gramer esastır.     

 
  Bütün yayın haklarını saklı tutar. © 2005 - 2008
Ana Sayfa
 |  Hakkımızda  |  Programlarımız  |  Resimler  |  Videolar  |  Online Oyunlar  |  Yurt Dışı Programları  |  İletişim